• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Grzybicze zakażenia skóry

Grzybicze zakażenia skóry

8386019861
48,00 zł
44,10 zł Zniżka 3,90 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 44,10 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Zagrożenie zakażeniami grzybami chorobotwórczymi, w tym głównie drożdżakami, ciągle wzrasta, natomiast znajomość zagadnień mikologicznych w środowisku medycznym jest nadal zbyt mała. Dlatego inicjatywa wydania polskiego tłumaczenia znakomitego podręcznika mikologii lekarskiej, jakim są Grzybicze zakażenia skóry, napisane przez dr Boni E. Elewski, profesora Case Western Reserve University w Clevelend, jest dobrym przykładem próby poprawy sytuacji w tym zakresie.
Mimo istnienia na rynku polskim kilku publikacji poświęconych mikologii lekarskiej, podręcznik dr Boni Elewski ma charakter wyjątkowy. Jest to bowiem książka, w której przedstawiono bardzo wiele bieżących informacji, popartych doświadczeniami i obserwacjami autorki, dotyczących etiopatogenezy, diagnostyki oraz zwalczania zakażeń grzybiczych - nie tylko skóry i jej przydatków, ale także grzybic narządów wewnętrznych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich objawy na skórze.
W książce omówiono grzybice skóry, grzybice atakujące tkankę podskórną, grzybice dimorficzne oraz zakażenia grzybicze oportunistyczne, które obecnie stają się poważnym powikłaniem w wielu dziedzinach medycyny. To zagadnienie wiąże się ze wzrostem populacji ludzi zagrożonych pierwotnymi oraz wtórnymi niedoborami odporności. Bardzo wartościową rzeczą jest wyodrębnienie w tym podręczniku specjalnych rozdziałów poświęconych problematyce zakażeń grzybiczych paznokci oraz zakażeń grzybami chorobotwórczymi występującymi u dzieci i młodzieży. Niezwykle cenny jest rozdział omawiający patomorfologię grzybic. Kompleksowe omówienie tych zagadnień nie jest zbyt często spotykane w podręcznikach mikologicznych. Wnikliwie i nowocześnie przedstawiono zagadnienia dotyczące preparatów przeciwgrzybiczych i leczenia grzybic. Bardzo przydatny w codziennej praktyce lekarza będzie umieszczony w podręczniku dodatek zawierający informacje na temat niekorzystnych interakcji doustnych leków przeciwgrzybiczych, które są obecnie stosowane coraz szerzej.
Książka zawiera wnikliwe opisy grzybic nie występujących w Polsce, co stanowi cenne źródło informacji na ten temat, gdyż w związku ze zwiększonymi możliwościami podróżowania i spotykania ludzi zamieszkałych na różnych szerokościach geograficznych, znajomość tych zagadnień może okazać się nieodzowna.
Podręcznik będzie bardzo przydatny przede wszystkim dla lekarzy chorób skóry. Zawiera również wiele danych przydatnych w praktyce lekarzy innych specjalności oraz pracowników laboratoriów mikologicznych i mikrobiologicznych.
Podręcznik został napisany w sposób bardzo zwarty, mimo że jego współautorami są wybitni autorzy reprezentujący różne szkoły. Bogaty materiał ilustracyjny zawarty w książce, będzie bardzo pomocny w poznaniu zagadnień dotyczących etiopatogenezy i diagnostyki oraz leczenia grzybic. Liczne pozycje piśmiennictwa kończące każdy rozdział przydadzą się tym czytelnikom, którzy będą chcieli poszerzyć swoją wiedzę mikologiczną.
Szczegóły produktu
589
83-86019-86-1

Opis

Miejsce wydania
Bielsko-Biała
Rok wydania
2000
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
415
Wymiary (mm)
145 x 205
Waga (g)
590
  • 1. Wprowadzenie do mikologii lekarskiej
  • 2. Grzybice powierzchowne, dermatofitozy i wybrane dermatomikozy
  • 3. Zakażenia Pityrosporum
  • 4. Kandydoza skórna oraz objawy skórne kandydozy układowej
  • 5. Grzybicze zakażenia paznokci
  • 6. Grzybice podskórne i mieszane
  • 7. Zakażenia układu oddechowego grzybami dimorficznymi
  • 8. Grzybice oportunistyczne
  • 9. Grzybice u dzieci
  • 10. Patomorfologia grzybic
  • 11. Leczenie grzybic skóry
  • Dodatek:: Niekorzystne interakcje doustnych leków przeciwgrzybiczych
  • Słowniczek
Komentarze (0)