• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Specyfika postępowania w reakcjach niepożądanych podejrzanych o anafilaksję w trakcie znieczulenia oraz w okresie okołooperacyjn

Specyfika postępowania w reakcjach niepożądanych podejrzanych o anafilaksję w trakcie znieczulenia oraz w okresie okołooperacyjn

9788389949790
39,00 zł
35,90 zł Zniżka 3,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 35,90 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Anestezjolog odpowiada za podawanie serii leków stosowanych podczas wprowadzenia do znieczulenia, mających na celu zapewnienie choremu bezpiecznego znieczulenia przed, w czasie oraz po operacji. W tym czasie pacjent narażony jest na działanie wielu substancji (m.in. środki anestetyczne, antybiotyki, preparaty krwi, heparyny, lateks, siarczan protaminy, płyny uzupełniające), które mogą wywoływać reakcje niepożądane, indukowane mechanizmami immunologicznymi.
Tego typu reakcje towarzyszące znieczuleniu stanowią potencjalnie zagrażający zdrowiu i życiu problem kliniczny, należą bowiem do nieprzewidywalnych reakcji polekowych (Unpredictable Adverse Drug Reaction [ADR]) w okresie okołooperacyjnym.
Autorka, po raz pierwszy w Polsce, podjęła próbę opracowania i wdrożenia standardów postępowania u chorych poddawanych operacjom i zabiegom diagnostycznym w znieczuleniu ogólnym, w zakresie diagnostyki oraz eliminowania czynników ryzyka związanych z szeroko rozumianą anafilaksją.
Autorka:: wykazała konieczność prowadzenia badań epidemiologicznych nad występowaniem reakcji anafilaktycznych podczas znieczulenia oraz w okresie okołooperacyjnym; zaproponowała wytyczne postępowania anestezjologicznego w przypadku wystąpienia ADR w czasie znieczulenia; przedstawiła zasady postępowania anestezjologicznego po rozpoznaniu anafilaksji w trakcie znieczulenia oraz dalszej opieki i późniejszego badania alergologicznego u każdego chorego, który przebył ADR podczas znieczulenia.
Dla postępu badań w zakresie zjawisk anafilaktycznych w praktyce anestezjologicznej koniecznie jest nawiązanie szerokiej współpracy pomiędzy alergologami oraz przekazywanie informacji o przypadkach anafilaksji, obserwowanej zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i szpitalnych. Dlatego prezentowana książka powinna zainteresować nie tylko anestezjologów i alergologów, ale również lekarzy rodzinnych, internistów, chirurgów i pediatrów.
Szczegóły produktu
Sorus
10617
9788389949790
978-83-89949-79-0

Opis

Miejsce wydania
Poznań
Rok wydania
2010
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
130
Wymiary (mm)
165 x 235
Waga (g)
250
  • 1. Wstęp
    2. Założenia i cele pracy
    3. Materiał kliniczny i metodyka
    4. Wyniki
    5. Leczenie chorych z podejrzeniem reakcji anafilaktycznej podczas znieczulenia
    6. Omówienie specyfiki postępowania w przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych w trakcie znieczulenia
    7. Wnioski
    8. Podsumowanie i proponowane wytyczne
    9. Streszczenie
    10. Piśmienictwo
    11. Contents
    Table of contents
  • summary
  • list of tables
  • list of figures
Komentarze (0)