• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Zastosowanie ultrasonografii w blokadach nerwów obwodowych

Zastosowanie ultrasonografii w blokadach nerwów obwodowych

9788360418505
112,00 zł
54,00 zł Zniżka 58,00 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 54,00 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Zalety publikacji::
- powstała we współpracy członków Austriackiej Grupy Anestezji Regionalnej, która odegrała fundamentalną rolę w odkryciu ultrasonografii dla anestezji regionalnej
- jest zbiorem podstawowej wiedzy dotyczącej technologii ultrasonograficznej oraz zawiera przegląd najnowszych technik blokad obwodowych
- koncentruje się na wykorzystaniu ultrasonografii w anestezji regionalnej u pacjentów dorosłych w codziennej praktyce klinicznej
Wykorzystanie ultrasonografii w anestezji regionalnej jest innowacyjną techniką umożliwiającą bezpośrednie uwidocznienie nerwów, sąsiadujących struktur anatomicznych i położenia igły, jak również pozwalającą na dokładną obserwację rozprzestrzeniania się środka miejscowo-znieczulającego. Zaletami tej techniki jest możliwość precyzyjnego podania umiarkowanej objętości leku miejscowo-znieczulającego oraz możliwość uniknięcia powikłań (np. śródnerwowego wstrzyknięcia leku, niezamierzonego podania leku donaaczyniowo, nakłucia sąsiadujących struktur anatomicznych, takich jak opłucna podczas znieczulenia splotu ramiennego w okolicy obojczyka). Zastosowanie ultrasonografii w anestezji regionalnej jest najbardziej znaczącym krokiem naprzód od czasu, kiedy Carl Koller wykonał pierwszą blokadę nerwu obwodowego w roku 1884 w Wiedniu i z pewnością stanie się ona złotym standardem postępowania w anestezji regionalnej w przyszłości.
Prof. Ewa Mayzner-Zawadzka::
Anestezję regionalną ostatniej dekady zdominowała bez wątpienia ultrasonografia. Tę metodę obrazowania zastosowano po raz pierwszy przy znoszeniu czucia bólu w 1992 roku w USA; posłużyła do zlokalizowania splotu ramiennego z dostępu pachowego. Rok 2002 przyniósł zasadnicze zmiany w podejściu do USG i jej zastosowaniu, wówczas to bowiem wprowadzono aparaty przenośne, z którymi można bez trudu dotrzeć do chorego w różnych warunkach i okolicznościach.
Wykorzystanie USG w anestezjologii dotyczy przede wszystkim blokad nerwów obwodowych i splotów, ale ma charakter wszechstronny, ponieważ obejmuje wizualizację nerwów, oraz podaży i dystrybucji leków znieczulających miejscowo, a także diagnostykę struktur sąsiadujących z blokowanymi tkankami. Wykorzystanie techniki USG w celu lokalizacji nerwów wzbudziło ogromne zainteresowanie i zainspirowało rzesze doświadczonych praktyków oraz osób szkolących się w anestezji. Pojawiło się wielkie zapotrzebowanie na specjalistyczne kursy i dało się zauważyć aktywność anestezjologów w zakresie działalności klinicznej oraz publikacji naukowych.
- W 2007 roku został utworzony nowy dział w wiodącym czasopiśmie anestezjologicznym Regional Anesthesia and Pain Medicine:: w dziale tym podjęto problematykę USG. Warto bowiem nadmienić, że w każdym nowym numerze czasopisma więcej niż połowa prac dotyczy zastosowania ultrasonografii w anestezji regionalnej.
Jeśli idzie o przyszłość, wykorzystanie technologii sonograficznej w lokalizacji struktur nerwowych należy oceniać bardzo optymistycznie. Mamy prawo spodziewać się licznych i cennych innowacji. Zespoły badawcze skupiają się na doskonaleniu aparatury, tak by uzyskać uproszczenie, skrócenie i poprawę skuteczności postępowania.
Pragnę zwrócić uwagę Czytelników na autora monografii, profesora Petera Marhofera z Uniwersytetu Wiedeńskiego. Należy on do ścisłego grona pionierów i najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie zastosowania ultrasonografii jako techniki służącej lokalizowaniu struktur nerwowych. Wspólnie z Stephanem Kapralem stworzył on nie tylko austriacką, ale również europejską szkołę tej techniki i odpowiadający jej system edukacyjny. Obaj naukowcy prowadzili pierwsze w Polsce profesjonalne zaawansowane warsztaty podczas ESRA Polish Zonal Symposium w 2007 roku w Pułtusku; metody, które przedstawili, zyskały ogromne uznanie, wielu uczestników przyjęło je wręcz entuzjastycznie.
W pułtuskim sympozjum uczestniczył również profesor Admir Hadzic, wybitny specjalista z Nowego Yorku, autor znakomitych podręczników, porywający wykładowca i wielka osobowość w anestezji regionalnej. W przedmowie do polecanej tu książki uznał on autorów monografii za najlepsze źródło wiedzy i informacji w dziedzinie, którą reprezentują.
O autorze::
Peter Marhofer - profesor anestezjologii i intensywnej terapii oraz Kierownikiem Anestezjologii Pediatrycznej Kliniki Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu na Uniwersytecie w Wiedniu. Autor jest członkiem Austriackiej Grupy Anestezji Regionalnej, która opracowała zasady i wprowadziła do praktyki klinicznej wykorzystanie ultrasonografii w anestezji regionalnej (około 25 000 procedur) w przeciągu ostatnich 15 lat, a także prowadzi praktyczne szkolenia w tej dziedzinie dla zainteresowanych z całego świata
Szczegóły produktu
Medipage
8976
9788360418505
978-83-60418-50-5

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2010
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
161
Wymiary (mm)
130 x 200
Waga (g)
280
Komentarze (0)