• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Immunoterapia alergenowa

Immunoterapia alergenowa

978-83-923866-2-9
54,00 zł
47,90 zł Zniżka 6,10 zł
Ilość
od 7 do 14 dni roboczych

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Kuriera DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Mamy przyjemność przedstawić Państwu II wydanie Immunoterapii alergenowej. Choć od poprzedniego (wznawianego dwukrotnie) minęło zaledwie 6 lat, to w tym czasie znaczenie immunoterapii alergenowej, jako skutecznego sposobu postępowania w leczeniu chorób alergicznych, znacznie wzrosło. Zwiększone zainteresowanie immunoterapią alergenową związane jest z nie dającą się zahamować epidemią chorób alergicznych, szczególnie ze stałym wzrostem częstości występowania alergii atopowych. Choroby te, wpływając na ogólny stan zdrowia społeczeństw na całym świecie, niezależnie od ich zamożności, stały się przez to ważnym problemem zdrowia publicznego. W ostatnich latach, oprócz klasycznej formy terapii iniekcyjnej, rozwinęła się także i nabrała istotnego znaczenia immunoterapia podjęzykowa.
Farmakoterapia chorób alergicznych, mimo znacznych postępów, nie zawsze umożliwia pełną kontrolę objawów choroby, a jej efekty mają jedynie charakter objawowy. Co więcej konieczność długotrwałego przyjmowania leków budzi wśród pacjentów obawy (choć nie zawsze uzasadnione) co do ich skutków ubocznych, utrudniając niejednokrotnie prowadzenie leczenia farmakologicznego w pełnym wymaganym wymiarze. Immunoterapia jawi się jako jedyna przyczynowa forma postępowania w chorobach alergicznych, gdyż jej korzystne skutki trwają często przez wiele lat po zaprzestaniu podawania szczepionki. Przyczynowy charakter immunoterapii stwarza także nadzieję na spowolnienie, a w przyszłości może nawet zatrzymanie epidemii objawów alergii. Ostatnie lata dostarczyły obiektywnych i dobrze udokumentowanych dowodów skuteczności immunoterapii, tak w aspekcie leczniczym jak i prewencyjnym. Choć już dziś immunoterapia alergenowa dobrze służy naszym pacjentom to mamy pewność, że najbliższe lata przyniosą nowe, bardziej skuteczne, a przy tym bezpieczniejsze szczepionki i nowe formy immunoterapii. Pozwoli to na rozszerzenie zakresu wskazań do immunoterapii chorób alergicznych.
Wzrastającą popularność i dostępność immunoterapii alergenowej oznacza także większe oczekiwania pacjentów, co stawia przed lekarzem alergologiem nowe wyzwania. Jak zwykle w naszym zawodzie posiadaną wiedzę teoretyczną musimy umieć zastosować w praktyce:: odpowiedzieć konkretnemu pacjentowi czy i jaką korzyść może odnieść z tej formy leczenia oraz jaka postać immunoterapii będzie dla niego najwłaściwsza? Musimy też potrafić bezpiecznie i skutecznie, często przez wiele lat, prowadzić i nadzorować immunoterapię.
Mamy nadzieję, że oddawana w Państwa ręce monografia będzie przydatna w codziennej opiece nad chorymi z alergią.
Szczegóły produktu
Mediton
11447
9788392386629
978-83-923866-2-9

Opis

Miejsce wydania
Łódź
Rok wydania
2012
Numer wydania
2
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
179
Wymiary
175 x 250
Waga
330
 • 1. Historia immunoterapii alergenowej
  2. Epidemiologia chorób alergicznych
  3. Mechanizmy immunoterapii alergenowej. Zapalenie alergiczne
  4. Alergeny
  5. Skuteczność iniekcyjnej immunoterapii alergenowej
  6. Dobór chorych do immunoterapii
  7. Zasady prowadzenia iniekcyjnej immunoterapii alergenowej
  8. Immunoterapia podjęzykowa
  9. Odrębności stosowania immunoterapii alergenowej u dzieci
  10. Immunoterapia innych postaci alergii IgE-zależnej
  11. Bezpieczeństwo i ryzyko immunoterapii alergenowej
  12. Perspektywy rozwoju swoistej immunoterapii alergenowej
  Załącznik A - Dokumentacja immunoterapii
  Załącznik B. Preparaty do immunoterapii swoistej zarejestrowane w Polsce
Zobacz także
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.