• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Dysleksja i ADHD - współwystępujące zaburzenia rozwoju

Dysleksja i ADHD - współwystępujące zaburzenia rozwoju

Neuropsychologiczna analiza deficytów pamięci

9788373835610
46,00 zł
41,40 zł Zniżka 4,60 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 41,40 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Monografia  Dysleksja i ADHD – współwystępujące zaburzenia rozwoju. Neuropsychologiczna analiza deficytów pamięci  należy do nielicznych w naszym kraju  prac badawczych,  dotyczących pogranicza  neuropsychologii rozwoju i  psychologii klinicznej dziecka. Istotnym walorem tej pracy,  jest jej interdyscyplinarny charakter. Takie podejście do tematu stanowiło wielkie wyzwanie dla Autorki, bo wymagało wszechstronnej wiedzy. Jako psycholog musiała głęboko wejść w wiele specjalności z zakresu medycyny, dlatego jest tam obecne neuropsychologiczne, neuroanatomiczne, neurofizjologiczne i genetyczne podejście do zagadnień zaburzeń uczenia się i zachowania oraz ich współwystępowania.  To wszystko stanowi, iż recenzowana rozprawa ma charakter unikatowy […]. Monografia uzupełnia brak tego rodzaju publikacji, niezbędnych dla rozwoju nauki, edukacji, a także dla potrzeb profesjonalistów.
prof. zw. dr hab. Marta Bogdanowicz
Monografia stanowi wyróżniające się autorskie przedstawienie zagadnień rozpatrywanych w części teoretycznej i sprecyzowanych w formie pytań badawczych w programie badań własnych. Dokumentuje szeroki zakres wiedzy i równie szerokie doświadczenie kliniczne Autorki […].  Metodologia badań własnych eksponuje podejście mikrogenetyczne do funkcjonowania mózgu i umysłu, ponieważ jest to podejście procesowe umożliwiające wyjaśnienie dynamiki objawów patologicznego rozwoju w warunkach uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Na podkreślenie zasługuje fakt, iż podejście mikrogenetyczne  dopiero zaczyna być włączane do badań nad patologią rozwoju u dzieci.
prof. zw. dr hab. Danuta Kądzielawa
Rzadko się zdarza w neuronaukach, że głębokie myślenie teoretyczne na temat mózgu, jego struktury i funkcji u dzieci łączy się z bogatym doświadczeniem oddanego swojej pracy klinicysty. Monografia autorstwa Małgorzaty Lipowskiej stanowi przewodnik – w pełnym sensie tego słowa – w pewnej trudnej, ale jakże ważnej podróży poznania zaburzeń pamięci i ich moderatorów u dzieci ze współwystępowaniem dysleksji i ADHD.  Osiągnięty wynik naukowy pomnaża moc eksplikacyjną zastosowanej teorii mikrogenetycznej, czyli – inaczej mówiąc – wnosi do nauki (w tym przypadku neuropsychologii rozwoju) nową wartość. Swoim zakresem problemowym, uwidocznionym zwłaszcza w modelowej interpretacji deficytów pamięci wśród dzieci ze współwystępowaniem dysleksji i ADHD praca, nie ma sobie podobnych w dotychczasowej tradycji badań nad zaburzeniami rozwoju u dzieci.
prof. zw. dr hab. Maria Pąchalska
Szczegóły produktu
SCHOLAR
10806
9788373835610
978-83-7383-561-0

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2011
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
306
Wymiary (mm)
170 x 240
Waga (g)
610
  • Wstęp
    1. Specyfika zaburzeń rozwoju u dzieci
    2. Dysleksja i ADHD jako zaburzenia rozwoju
    3. Współwystępowanie zaburzeń rozwoju
    4. Pamięć w ujęciu neuropsychologicznym
    5. Procesy pamięciowe w toku prawidłowego i zaburzonego rozwoju
    6. Diagnoza pamięci w dysleksji i ADHD – metodologia badań własnych
    7. Zaburzenia pamięci w dysleksji i ADHD – analiza wyników badań własnych
    8. Poznawcze moderatory deficytów pamięci w dysleksji i ADHD
    9. Neuropsychologiczna analiza zaburzeń pamięci u dzieci ze współwystępowaniem dysleksji i ADHD:: próba ujęcia modelowego
    10. Wnioski i kierunki dalszych badań
    Bibliografia
    Summary. Dyslexia and ADHD – comorbidity of developmental disorders
Komentarze (0)