• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Stachury i Domagały PATOLOGIA znaczy słowo o chorobie - tom 1-2

Stachury i Domagały PATOLOGIA znaczy słowo o chorobie - tom 1-2

9788376763071
362,00 zł
199,90 zł Zniżka 162,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 199,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
W obecnym wydaniu Patologii wprowadzono szereg zmian i uzupełnień związanych z postępem w patomorfologii (patologii) i w naukach medycznych w ciągu ostatnich kilku lat. Wykorzystano najnowsze piśmiennictwo naukowe (do 2016 r. włącznie) dotyczące wyżej wymienionych i innych zagadnień. W rozdz. Nowotwory m.in. szczegółowo omówiono komórki macierzyste nowotworów, biologiczne cechy nowotworów złośliwych i niektóre nowe aspekty ich patogenezy. W osobnym paragrafie omówiono zagadnienia patologii predykcyjnej, celowanej terapii i molekularnej klasyfikacji nowotworów. Przedstawione i omówione zostały najnowsze klasyfikacje nowotworów:::: klasyfikacje WHO raków płuc (2015), nowotworów serca (2015), chłoniaków (2016), nowotworów tkanek miękkich (2013) oraz klasyfikacja nowotworów i malformacji naczyniowych (ISSVA, 2014). Omówiono nie tylko klasyfikacje mikroskopowe nowotworów, ale również ostatnio sformułowane klasyfikacje molekularne (np. raka jelita grubego czy raka sutka), a także nowe mikroskopowe kryteria diagnostyczne wprowadzone w innych jednostkach chorobowych. W innych rozdziałach m.in. omówiono współczesne poglądy na temat starzenia się komórek i organizmu, a także dodano opis epidemiologii, patomorfologii i objawów klinicznych choroby wirusowej Ebola. Tam, gdzie to potrzebne, dodano informacje na temat markerów immunohistochemicznych i molekularnych istotnych we współczesnej diagnostyce patomorfologicznej (fragmenty tekstu na żółtym tle). W obecnym wydaniu zrezygnowano z rozdziału poświęconego chorobom uwarunkowanym genetycznie, gdyż choroby te oraz zespoły są szczegółowo opisane w specjalistycznych podręcznikach genetyki klinicznej.
Zdrowy organizm dorosłego człowieka przypomina bardzo dobrze funkcjonujące państwo. Ma szczelne, skutecznie pilnowane przed inwazją z zewnątrz granice (skóra, błony śluzowe), centrum dowodzenia (mózg) i nieprzekupną władzę sądowniczą (dobrze uformowane sumienie). Gdy granice zostaną sforsowane przez różnego rodzaju patogeny lub wybuchnie niekontrolowana rewolta harmonijnie dotychczas ze sobą współpracujących subpopulacji komórek, które nie chcą już pełnić wyznaczonej im roli we wspólnocie, lub inne wydarzenia zaburzą funkcjonowanie wspólnoty komórek organizmu, dochodzi do anarchii, a następnie do katastrofy zwanej chorobą. I o przyczynach, objawach (na poziomie morfologicznym, immunohistochemicznym i molekularnym) i klinicznych skutkach choroby traktuje niniejsza monografia. Oddajemy Czytelnikom obecne III wydanie Patologii w nadziei, że pozwoli im zapoznać się ze współczesnym stanem wiedzy dotyczącym patologii (patomorfologii), a studentom medycyny lub nauk pokrewnych dostarczy odpowiedzi na pytania związane z patogenezą, morfologią i kliniką omawianych zmian i jednostek chorobowych.
Nazwy jednostek chorobowych podano w językach polskim i łacińskim. Tam, gdzie to potrzebne - ponieważ nie ma odpowiednika w języku polskim lub nazwa angielska jest często stosowana zarówno w piśmiennictwie medycznym, jak i w codziennej praktyce - również w języku angielskim (poprzedzone skrótem „ang.). W III wydaniu „Patologii” pozostały znajdujące się w poprzednich wydaniach ryciny przedrukowane z przewodnika do nauki histopatologii (W. Domagała, M. Chosia, E. Bedner, Tajemniczy świat chorych komórek człowieka. Przewodnik do nauki histopatologii, Wydawnictwo Pomorskiej Akademii Medycznej, Szczecin 2000).
Wenancjusz Domagała
Szczegóły produktu
18456
978-83-7676-307-1

Opis

Miejsce wydania
Kraków
Rok wydania
2019
Numer wydania
3
Oprawa
twarda
Liczba stron
1530
Wymiary (mm)
215 x 305
Waga (g)
4890
 • TOM I

  1. Uszkodzenie i śmierć komórki
  2. Procesy adaptacyjne i zwyrodnieniowe
  3. Ogólne zaburzenia krążenia
  4. Zapalenia
  5. Regeneracja tkanek i gojenie ran
  6. Immunopatologia
  7. Nowotwory
  8. Choroby zakaźne i pasożytnicze
  9. Patologia środowiskowa i stanu odżywienia
  10. Choroby dzieci
  11. Choroby naczyń
  12. Choroby serca
  13. Hematopatologia I
  14. Nowotwory tkanek miękkich
  15. Nienowotworowe choroby płuc i opłucnej
  16. Nowotwory płuc, opłucnej i śródpiersia

 • TOM II

  17. Choroby głowy i szyi
  18. Choroby przewodu pokarmowego
  19. Choroby wątroby i dróg żółciowych
  20. Choroby trzustki
  21. Choroby nerek
  22. Choroby układu moczowego
  23. Choroby narządu płciowego męskiego
  24. Choroby narządu płciowego żeńskiego
  25. Choroby sutka (piersi)
  26. Choroby gruczołów dokrewnych
  27. Dermatopatologia
  28. Choroby kości i stawów
  29. Choroby układu nerwowego obwodowego i mięśni szkieletowych
  30. Nienowotworowe choroby ośrodkowego układu nerwowego
  31. Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego
  32. Choroby gałki ocznej i oczodołu
  33. Hematopatologia II. Choroby krwinek czerwonych i zaburzenia krzepnięcia krwi
Komentarze (0)