• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Jaskra młodzieńcza otwartego kąta

Jaskra młodzieńcza otwartego kąta

Seria: Profilaktyka okulistyczna

9788366921023
119,00 zł
89,90 zł Zniżka 29,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 89,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Oczy odgrywają bardzo istotną rolę w naszym życiu, a wzrok jest najcenniejszym i najbardziej wszechstronnym ze wszystkich ludzkich zmysłów. Stanowi to bardzo mocny argument, aby lekarze okuliści, lekarze pierwszego kontaktu, optometryści, a także pediatrzy mieli możliwość uzyskania maksymalnej wiedzy o ochronie i schorzeniach tego narządu, szczególnie u ludzi młodych. Wśród wielu ciężkich, przewlekłych chorób oczu jaskra zajmuje jedno z czołowych miejsc, a nieleczona prowadzi do znacznego ograniczenia pola widzenia, co często kończy się całkowitą utratą wzroku.
Obecnie już wiadomo, że jaskra jest chorobą społeczną i może występować u ludzi w każdym wieku. Dlatego tak istotne jest zwrócenie uwagi na młodzieńcze nadciśnienie oczne (MłNO), jako bardzo istotny czynnik ryzyka wystąpienia jaskry młodzieńczej otwartego kąta (JMłOK). Jednak jeszcze niedawno pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego (cwg) dokonywano tylko u osób po 40. r.ż., zwykle przy okazji zgłoszenia się do okulisty po dobór pierwszych okularów. W ten sposób pomiędzy jaskrą wrodzoną a jaskrą pierwotną otwartego kąta u osób po 40. r.ż. powstała luka, gdzie brakowało kontaktu lekarzy z pacjentami. Pacjenci zgłaszali się do gabinetu okulistycznego tylko w sprawach pilnych:: urazów, stanów zapalnych i nagłego pogorszenia widzenia.
Dlatego książka ta kierowana jest przede wszystkim do lekarzy okulistów i specjalizujących się w tej dziedzinie, lekarzy pierwszego kontaktu i pediatrów, aby uczulić ich na trudne diagnostycznie i terapeutycznie problemy, jakimi są pierwotna jaskra młodzieńcza i często poprzedzające ją młodzieńcze nadciśnienie oczne. U każdego pacjenta zgłaszającego się do gabinetu okulisty należy (o ile jest to możliwe i nie ma przeciwwskazań) zmierzyć ciśnienie wewnątrzgałkowe i obejrzeć dno oka pod kątem zmian jaskrowych. Chociaż JMłOK pojawia się stosunkowo rzadko, to z powodu jej ciężkiego przebiegu stanowi bardzo istotny dział okulistyki dziecięcej i młodych dorosłych. Trzeba również podkreślić, że rozpoznawanie jaskry młodzieńczej wymaga dużego doświadczenia od prowadzącego okulisty i wykonywania wielokrotnych badań kontrolnych, celem oceny dużej dynamiki zmian jaskrowych u osób w tej grupie wiekowej.
W treści książki omówiono:: młodzieńcze nadciśnienie oczne, epidemiologię i dziedziczenie, etiologię i patogenezę, obraz kliniczny, nowe metody diagnostyczne, leczenie zachowawcze i laserowe JMłOK. W niniejszym opracowaniu nie uwzględniono leczenia chirurgicznego, pozostawiając ten temat do oddzielnego, szerokiego opracowania. Na zakończenie zwrócono uwagę na społeczne problemy jaskry młodzieńczej, w tym na jakość życia chorych, ze szczególnym uwzględnieniem ich młodego wieku, marzeń i życiowych zamierzeń.
Oddajemy w ręce Szanownych Czytelników książkę, która porusza bardzo ważne kwestie diagnostyki i terapii, dotyczące pogarszającego się wzroku u ludzi młodych chorujących na jaskrę młodzieńczą, mających przed sobą wiele lat życia.
Życzę użytecznej i przyjemnej lektury!
Prof. dr hab. n. med. Janusz Czajkowski
Szczegóły produktu
19000
9788366921023
978-83-66921-02-3

Opis

Miejsce wydania
Wrocław
Rok wydania
2023
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
83
Wymiary (mm)
210 x 295
Waga (g)
550
  • Przedmowa
    Podziękowania
    1. Młodzieńcze nadciśnienie oczne (MłNO)
    2. Jaskra młodzieńcza otwartego kąta (JMłOK) i czynniki zagrożenia
    3. Leczenie jaskry młodzieńczej otwartego kąta
    4. Społeczne problemy jaskry u osób w wieku rozwojowym i osób młodych
    Podsumowanie
    Piśmiennictwo
    Informacja o autorze
    Indeks
Komentarze (2)
Oceń