• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Wytyczne resuscytacji 2021

Wytyczne resuscytacji 2021

9788389610331
Książka na liście podręczników zalecanych dla osób przygotowujących się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego
260,00 zł
249,90 zł Zniżka 10,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 249,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Publikacja przygotowana przez Europejską Radę Resuscytacji (ERC) przy współpracy z Polską Radą Resuscytacji (PRR).

W roku 2021 minęło 20 lat działalności Polskiej Rady Resuscytacji (PRR). W tym czasie aż pięciokrotnie, w odstępach co pięć lat, wydawaliśmy polskie tłumaczenia Wytycznych resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) Europejskiej Rady Resuscytacji (.European Resuscitation Council, ERC). Od roku 2000 wytyczne resuscytacji ERC znane są w Polsce nie tylko pracownikom ochrony zdrowia, gdyż zgodnie z głównym przesłaniem ERC zasady resuscytacji powinny być znane i stosowane w całym społeczeństwie. Oprócz tłumaczenia wytycznych resuscytacji głównym celem edukacyjnym PRR już od 20 lat jest implementowanie w Polsce wszystkich rodzajów kursów certyfikowanych przez Europejską i Polską Radę Resuscytacji w celu poprawy przeżywal- ności pacjentów zagrożonych wystąpieniem nagłego niespodziewanego zatrzymania krążenia (NZK) oraz osób, u których NZK już wystąpiło niezależnie od okoliczności. Wytyczne resuscytacji 2021 ERC ukazały się 25 marca 2021 roku z półrocznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa i dotyczą pacjentów, u których nie stwierdzono bądź nie podejrzewa się choroby COVID-19 czy zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Aktualnie w Polsce (kwiecień 2021) znajdujemy się w kulminacyjnym okresie rozwoju pandemii koronawirusa pomimo rozpoczętej parę miesięcy temu akcji szczepień. Warto w tej sytuacji przypomnieć, że wytyczne resuscytacji ERC u chorych z COVID-19 lub podejrzanych o zakażenie wirusem SARC-CoV-2 ukazały się już w marcu ubiegłego roku.
Jak w każdym wcześniejszym procesie tworzenia wytycznych, tak i w tym przypadku kluczową rolę w ich tworzeniu odgrywa Międzynarodowy Komitet Łącznikowy ds. Resuscytacji (ILCOR), który w ciągłym, drobiazgowym, przejrzystym i metodologicznie precyzyjnym procesie zbiera i analizuje wszystkie światowe wiarygodne doniesienia naukowego na temat resuscytacji, wydając dokument o nazwie „Konsensus w sprawie dowodów naukowych w resuscytacji krążeniowo-oddechowej” z rekomendacjami postępowania (CoSTR).
Dokument ten staje się podstawą do tworzenia wytycznych resuscytacji w poszczególnych regionach na świecie, w Europie jest to Europejska Rada Resuscytacji
Na „Wytyczne resuscytacji 2021 ERC” składa się jedenaście rozdziałów::
- Epidemiologia
- Systemy ratują życie
- Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych
- Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych
- Sytuacje szczególne
- Opieka poresuscytacyjna
- Pierwsza pomoc
- Zabiegi resuscytacyjne u noworodków
- Zabiegi resuscytacyjne u dzieci
- Edukacja
- Etyka

- wśród których dwa pierwsze są nowymi rozdziałami. Zawarte w każdym rozdziale „Wytycznych 2021” infografiki stanowią doskonałe narzędzie edukacyjne - zachęcam do ich szerokiego rozpowszechnienia, szczególnie w szkołach i uczelniach w Polsce.
(...)
Życzę satysfakcji w nauczaniu i praktycznej implementacji Wytycznych resuscytacji 2021.
Prof. dr hab. med. Janusz Andres
Prezes Polskiej Rady Resuscytacji kwiecień 2021
Szczegóły produktu
18545
9788389610331
978-83-89610-33-1

Opis

Miejsce wydania
Kraków
Rok wydania
2022
Numer wydania
5
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
500
Wymiary (mm)
210 x 295
Waga (g)
1430
Komentarze (0)