• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Turnus neuro-kinezjologiczno-rehabilitacyjny - materiały szkoleniowe dla rodziców i terapeutów

Turnus neuro-kinezjologiczno-rehabilitacyjny - materiały szkoleniowe dla rodziców i terapeutów

8389370352
33,60 zł
31,92 zł Zniżka 1,68 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 31,92 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Kinezjologia Edukacyjna to współczesny efektywny kierunek nauki i praktyki w dziedzinie wiedzy o człowieku, utworzony przez amerykańskich autorów:: dr Paula Dennisona i Gail Dennison. Kierunek ten propaguje holistyczne spojrzenie na człowieka, na rozwój jego osobowości i doświadczenia. Syntetyzuje on pewne najbardziej perspektywiczne teorie zorientowane osobowościowo oraz osiągnięcia praktyczne proponowane przez naukowców w dziedzinie kształcenia, psychologii, fizjologii i nauk humanistycznych. Podstawa filozofii Kinezjologii edukacyjnej opiera się na pracach wybitnych badaczy, zajmujących się intelektualnym i osobowościowym rozwojem człowieka (Arnold Gesell, Jean Piaget, Maria Montessori, John Hult, Carl Rogers, Howard Gardner, Thomas Armstrong, Linda Clark, Jack Canfield, Alfred Adler, Spencer Kagan i in.). Kinezjologia Edukacyjna głosi ideę o ważności skierowania jednostki ku swej naturze - ku naturalnym zasobom kształtowania się, ku tym możliwościom, którymi nas obdarzył proces samorozwoju. Tu najwyższy priorytet oddaje się rozwojowi każdej jednostki w ramach jej własnego systemu samostrukturalizującego uczenia się (doświadczenia) poprzez integrację systemu ciało-intelekt. Uczenie się jako osiowe pojęcie tego kierunku, oznacza nic innego, jak tylko doświadczenie, tj., zmieniony stan w połączeniach między intelektem a ciałem. Rzeczywiste uczenie się ma miejsce wówczas, gdy odkrywamy nową wiedzę o sobie, o swoich naturalnych możliwościach, o swojej współzależności z otaczającym światem i integrujemy ją w funkcjonowaniu Ja (self), wykorzystując naturalne źródło - pracę ciała i jego ruchy. Zbudowanie nowego uczenia się na doświadczeniu ruchu, jak stwierdzili N.Kaphardt, R.Bartch, dr K.Doman i K.Delacato, J.Eires i inni, ma znaczącą przewagę - ujednolica połączenia systemu ciało-intelekt.
Kinezjologia Edukacyjna proponuje system fizycznych ruchów, ćwiczeń i metod, które nastawione są na rozwój i odtworzenie naturalnych unikalnych możliwości człowieka poprzez usunięcie istniejących wewnętrznych barier -bloków w połączeniach między tymi umiejętnościami. Sama nazwa Kinezjologia Edukacyjna składa się ze słów:: Kinezjologia -(kinesis - ruch, logos - nauka), tzn. nauka o strukturze i ruchu ciała, ich związku z funkcjonowaniem mózgu, prawidłach pracy ciała, i Edukacyjna (z łacińskiego educare wychowywać, kształcić), co w danym kierunku oznacza poszukiwanie przez człowieka wiedzy o sobie, o wewnętrznych przeszkodach na drodze do rozwoju, o możliwościach i daniu nauki samemu sobie - sposobów i nawyków rozwinięcia Ja, rozwoju osobowościowego w ramach całościowego systemu ciało-intelekt. Słowem jest to nauka i praktyka o naturalnej mądrości (inteligencji) systemu ciało-intelekt.
Dziecko rodzi się z kompleksem naturalnych sił - odruchów i instynktów. Naturalnie dane odruchy i pierwotne ruchy w procesie ich przyswojenia w okresie niemowlęcym, wczesnodziecięcym i później torują połączenia pomiędzy ciałem a mózgiem. Te pierwotne ruchy i odruchy odpracowywane są przez dziecko spontanicznie - na dziś brak jest pedagogiki i psychologii rozwoju tej sfery człowieka. Można jednak zauważyć, że pojawiają się poszczególne programy i centra, pracujące z dziećmi na wczesnych etapach ich rozwoju. Z powodu braku wiedzy o rozwoju tej, jakże ważnej sfery -pierwotnych ruchów i odruchów, naturalne mechanizmy, a w szczególności integracja myśli i ruchu, mogą ulegać blokowaniu i negatywnie wpływać na wszystkie poziomy osobowości -fizjologiczny, fizyczny i psychologiczny.
W Kinezjologii Edukacyjnej każdego człowieka rozpatruje się jako potencjalnie zdolnego, który ma wszelkie możliwości do rozwoju. Celem Kinezjologii Edukacyjnej jest towarzyszenie człowiekowi na poziomie jego samostrukturahzującego uczenia się poprzez organizację naturalnych dla jego ciała ruchów, które ożywiają i integrują kompleksy pierwotnych odruchów z ogólnym systemem ruchów i strukturą ciała.
W swojej pracy zwracamy się do źródeł naturalnego rozwoju psychicznego -do odruchów niemowlęcych. Dziecko czy dorosły stawia się w pozycji badacza swoich własnych pierwotnych ruchów i odruchów (na poziomie określenia, czy ruch jest komfortowy czy nie, itd.). Ustalenie integracji tych ruchów i odruchów niemowlęcych z całym systemem ruchów to droga poznania własnego Ja i samorealizacji unikalnych możliwości, zamkniętych w samym procesie samorozwoju. Nasza praca zorientowana jest na zbadanie tego, jak odruchy wpływają na rozwój różnych aspektów przyszłej osobowości - ruchowego, poznawczego, emocjonalnego, poprzez zwrócenie się ku strukturze ciała i mechanizmom połączenia intelektu i ciała.
Metody i techniki Kinezjologii Edukacyjnej pozwalają określić reakcje człowieka na każdy ruch lub kompleks odruchu (odruchów), ustalić stopień ich zintegrowania z ogólnym systemem ruchowym, a także zrównoważyć je poprzez ćwiczenia dynamiczne i pozycyjne, zabawę i naturalną aktywność ruchową dziecka.
Możliwości pracy z odruchami niemowlęcymi są bardzo szerokie:: od określenia stopnia ich integracji między sobą i z ogólnym systemem ruchów, aż do procedur równoważenia w przypadku, gdy są one niedostatecznie rozwinięte, stłumione lub niezintegrowane. Przy czym same procedury równoważące mogą być stopniowe, kompleksowe i pogłębione.
Niniejszy podręcznik stanowi zaledwie początkowy krok w stronę badania integracji odruchów niemowlęcych z ogólnym systemem ruchów ciała człowieka i opracowania procedur integrujących.
Szczegóły produktu
MINK
5320
83-89370-35-2

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2005
Numer wydania
1
Oprawa
miękka bindowana
Liczba stron
111
Wymiary (mm)
210 x 295
Waga (g)
440
Komentarze (0)