• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
FIZYKA - wybór testów cz. 2 - zestawy pytań zamkniętych i otwartych dla licealistów i kandydatów na studia na kierunkach przyrod

FIZYKA - wybór testów cz. 2 - zestawy pytań zamkniętych i otwartych dla licealistów i kandydatów na studia na kierunkach przyrod

978-83-89745-81-1
40,00 zł
36,00 zł Zniżka 4,00 zł
Ilość
od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Kuriera DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Do zadań zamkniętych zaliczamy zadania trzech typów::
- zadania prawda-fałsz, polegające na rozstrzygnięciu, czy zawarte w nim stwierdzenia są prawdziwe czy fałszywe;
- zadania na dobieranie - wymagające od uczniów poprawnego zestawienia ze sobą kilku podanych informacji, pojęć, definicji wzorów itp.;
- zadania wielokrotnego wyboru - polegające na wyborze poprawnej odpowiedzi spośród kilku w podanym zadaniu. Punktacja za zadania zamknięte:: 0 (odpowiedź błędna lub brak odpowiedzi) lub 1 pkt. (odpowiedź poprawna).
Zadania otwarte to również zadania trzech typów::
- zadania z luką - wymagające od ucznia uzupełnienia luki w tekście przez podanie prawidłowego wzoru, pojęcia, danej liczbowej itp.;
- zadania krótkiej odpowiedzi - wymagające udzielenia krótkiej odpowiedzi w formie liczby czy symbolu;
- zadania typu rozszerzonej odpowiedzi - wymagające od ucznia udzielenia odpowiedzi w formie krótkiej rozprawki, dokonania kilkuetapowych obliczeń lub zaprezentowania wyników w postaci schematów czy wykresów.
Zadania otwarte punktowane są wyższą liczbą punktów uzależnioną od stopnia trudności zadania - ilości wykonanych czynności (etapów) w celu rozwiązania zadania (np. 2, 3, 4 punkty).
Egzamin uważa się za zdany, gdy zdający uzyska 30% punktów możliwych do uzyskania z rozwiązania zadań z Arkusza I. Warunek zdania egzaminu na poziomie rozszerzonym jest taki sam, ale należy najpierw zdać egzamin na poziomie podstawowym. Wynik uzyskany za zadania umieszczone w Arkuszu II nie ma wpływu na zdanie egzaminu, ale jest odnotowany na świadectwie dojrzałości. Jest to o tyle istotne, że większość uczelni przyjmuje wynik egzaminu maturalnego jako główne kryterium kwalifikacyjne na wyższe uczelnie np. Akademie Medyczne jako podstawowe kryterium kwalifikacyjne przyjmują wyniki egzaminu maturalnego z chemii, fizyki i biologii (wydział:: lekarski i stomatologia) lub biologii i chemii (farmacja oraz analityka medyczna) na poziomie rozszerzonym.
Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu maturalnego zawarte są w Informatorze maturalnym z fizyki (dostępny pod adresem internetowym www.cke.edu.pl).
Aby przyszłych maturzystów lepiej zorientować w charakterze czekającego ich egzaminu z fizyki a jednocześnie umożliwić im sprawdzenie stopnia opanowania materiału, przygotowaliśmy dwuczęściowy zestaw pytań zamkniętych i otwartych Fizyka - Wybór testów. Zestawy pytań zamkniętych i otwartych dla licealistów i kandydatów na studia na kierunkach przyrodniczych i akademiach medycznych.
Zestawy pytań zamkniętych oparte są głównie na pytaniach egzaminacyjnych dotychczas występujących na egzaminach wstępnych na Akademie Medyczne i kierunki przyrodnicze. Są to testy jednokrotnego wyboru.
Zestawy pytań otwartych są ukierunkowane pod kątem nowej matury. Pytania wymagają od uczniów udzielenia bądź krótkiej odpowiedzi bądź uzupełnienia luki w podanym tekście. Książka zawiera pełne odpowiedzi na zawarte w tekście pytania, opracowane zgodnie z wymaganiami stawianymi przez CKE.
Oferowane przez Wydawnictwo Medyk zestawy pytań otwartych i zamkniętych z fizyki w połączeniu z repetytorium z fizyki pod redakcją Andrzeja Persony Podstawy fizyki. Repetytorium dla maturzystów i kandydatów na studia na kierunkach przyrodniczych i akademiach medycznych stanowią kompletny zestaw pomocy dydaktycznych umożliwiający dobre przygotowanie do egzaminu - nie tylko przyszłych maturzystów, ale również kandydatów na studia ze starą maturą i maturą zagraniczną lub międzynarodową, gdyż obowiązuje ich podczas rekrutacji na studia egzamin przedmiotowy porównywalny jest formą i treścią z nową maturą (np. na wydział lekarski AM egzaminy z biologii, chemii i fizyki.)
Wszystkim Czytelnikom życzę pomyślnie zdanych egzaminów!
Szczegóły produktu
Medyk
5955
9788389745811
978-83-89745-81-1

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2007
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
415
Wymiary
165 x 235
Waga
690
 • 1. Elektrostatyka
  2. Prąd elektryczny i elektrochemia
  3. Drgania i fale mechaniczne
  4. Magnetyzm
  5. Indukcja elektromagnetyczna
  6. Prąd przemienny i drgania elektromagnetyczne
  7. Optyka
  8. Elementy fizyki współczesnej
  8.1. Elementy fizyki relatywistycznej
  8.2. Dualizm korpuskularno - falowy
  8.3. Budowa atomu
  8.4. Elementy fizyki jądrowej
  9. Przykłady popularnych zastosowań fizyki
  9.1. Promieniowanie rentgenowskie
  9.2. Laser
  10. Astronomia
  11. Tabele pomocnicze
  12. Literatura
  13. Odpowiedzi do zadań
Zobacz także
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.