• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Biochemia Harpera ilustrowana

Biochemia Harpera ilustrowana

9788320054101
264,00 zł
229,90 zł Zniżka 34,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 229,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Kolejne polskie wydanie znanego i cenionego podręcznika adresowanego do studentów medycyny. Podstawy biochemii przedstawione w zwięzłej, przyjaznej i interesującej formie. Uwzględniono najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie nauki, mające szczególne znaczenie w medycynie.
Liczne ryciny, schematy i tabele ułatwiają przyswojenie wiedzy, a test sprawdzający ułatwi jej powtórzenie.
Książka adresowana do studentów medycyny oraz innych kierunków medycznych.
Szczegóły produktu
PZWL
15448
9788320054101
978-83-200-5410-1

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2018
Numer wydania
7
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
1012
Wymiary (mm)
205 x 285
Waga (g)
2130
  • SKRÓCONY SPIS TREŚCI
    Część I - zawiera krótką historię biochemii oraz informacje dotyczące związków biochemii i medycyny; omówiono zagadnienia związane z wodą i pH oraz grupy białek o rożnych strukturach.
    Część II - zaczyna się od rozdziału o hemoglobinie, a kolejne trzy rozdziały dotyczą kinetyki, mechanizmów działania i metabolicznej regulacji enzymów. W rozdziale „Bioinformatyka i biologia obliczeniowa” zwrócono uwagę na stale rosnącą rolę tych zagadnień w nowoczesnej biochemii, biologii i medycynie.
    Część III - poruszono tematy z zakresu bioenergetyki oraz omówiono rolę fosforanów wysokoenergetycznych w magazynowaniu i przekazywaniu energii, reakcje oksydacji i redukcji zaangażowane w oksydację biologiczną, a także metaboliczne aspekty magazynowania energii w łańcuchu oddechowym i na drodze fosforylacji oksydacyjnej.
    Część IV - dotyczy metabolizmu węglowodanów na drodze glikolizy, cyklu kwasu cytrynowego, szlaku pentozofosforanowego, metabolizmu glikogenu, glukoneogenezy i kontroli poziomu glikemii we krwi.
    Część V - omówiono naturę lipidów prostych i złożonych oraz zagadnienia związane z transportem i przechowywaniem tłuszczów, biosyntezą i degradacją kwasów tłuszczowych oraz bardziej złożonych lipidów, a także reakcje i metaboliczne regulacje występujące podczas syntezy i transportu cholesterolu w organizmie człowieka.
    Część VI - przedstawiono zagadnienia dotyczące katabolizmu białek i aminokwasów oraz syntezy mocznika, kładąc szczególny nacisk na medyczne znaczenie zaburzeń tych przemian. Ostatni rozdział poświęcono biochemii porfiryn i barwników żółciowych.
    Część VII - rozpoczyna się od wyjaśnienia struktury i funkcji nukleotydów oraz kwasów nukleinowych. W kolejnych rozdziałach szczegółowo omówiono problematykę replikacji i naprawy DNA, syntezy i modyfikacji RNA oraz syntezy białek, a także główne reguły rekombinacji DNA i regulacji ekspresji genów.
    Część VIII - omówiono kwestie komunikacji wewnątrz- i zewnątrzkomórkowej. Dotyczą one struktury i funkcji błony komórkowej, podstaw molekularnych działania hormonów.
    Część IX - uwzględniono takie zagadnienia, jak:: procesy odżywiania, trawienia i wchłaniania, mikroelementy (w tym witaminy), wolne rodniki, przeciwutleniacze i glikoproteiny, a także metabolizm ksenobiotyków i biochemia kliniczna.
    Część X - dotyczy wewnątrzkomórkowego transportu białek i ich segregacji, macierzy zewnątrzkomórkowej, mięśni i cytoszkieletu, białek osoczowych i immunoglobulin, a także biochemii czerwonych i białych. krwinek.
    Część XI - poświęcona została procesom krzepnięcia oraz najważniejszym zagadnieniom z zakresu chorób nowotworowych i biochemii starzenia się.
Komentarze (0)